Concorde-902i telefon
(szomszédasszonytól kaptam)

   Nagyszerűen alakul a kupi a lomos pincében, közvetlenül a bejáratnál. Ezt most nem úgy kell érteni, hogy egyre nagyobb (mármint a kupi), hanem úgy, hogy egyre inkább visszaalakul valamiféle renddé. Pontosabban szólva reményeim szerint semmivé, hiszen itt (mármint a földön) semminek sem szabadna lennie.
  
Amúgy természetesen sehol másutt a földön sem szabadna lennie semminek, hiszen épp azért lett ez a pince szinte teljesen körbepolcozva, hogy ne a földre legyenek a dolgaim lepakolva. Hogy ez mikorra lesz így, azt részemről még csak megjósolni sem merem! Azt persze megtehettem volna, hogy az összes olyan dolgot megszámolom, ami a földön van, de ehhez most valahogy nem volt kedvem.
  
Mivel jelen pillanatban még szó sincs róla, hogy ne lenne választék, azért kezdetben még úgy volt, hogy jól beletúrok a kupacba, aztán majdcsak akad valami, ami megnyeri a tetszésemet, csak aztán még ehhez sem volt kedvem. Mármint a turkáláshoz, mely tevékenységet amúgy nagyon is szeretek művelni.

 

 

   Na így akadt kezembe ez a telefon, ami a kupac tetején volt. Ebben a telefonban az a különös, hogy telefonszerelő létemre nem a melóhelyről van, hanem az egyik szomszédasszonytól, név szerint Mártikától kaptam.
  
Hogy mégis milyen apropóból? Nos erre a részletre már nem igazán emlékszem. Simán előfordulhat, hogy azért, mert rossz, mint ahogy az is, hogy kutya baja, csak lett véve helyette egy másik.

 

 

Először csak idáig jutott, mert úgy gondoltam, hogy előbb
még befejezem a már majdnem kész mérleges cikket.

 

 

Hirtelen azt hittem, hogy az időt írta ki, de ez csak egy másfajta mértékegység.

 

 

   A kettővel ezelőtti képhez képest csak a csokik mennyisége növekedett meg, a munkakedvem sajnos nem. Persze előbb vagy utóbb (szerintem utóbb) el fogok készülni a háttérben látható két fényerőszabályzóval is, csak az ugye nem annyira egyszerű, mint kinyitni egy telefont, belefényképezni, majd azt mondani rá, hogy ennyi volt, tessék, megmutatta magát. Mondjuk a sárga fényerőszabályzóról szóló cikk már elkészült, csak mivel a másikból áttehető a DIAC (már ha jó benne), így még nem tehettem el. Na most az állólámpához való fényerőszabályzóban hiába halott az elektronika, ha egyszer a pincei porszívó szétszedésekor abból kikerült egy komplett teljesítményszabályzó, amit épp csak be kellene építenem a direkt erre a célra szolgáló dobozba.
  
Hogy mégis mennyi ilyen apróságom van a különböző helyszíneken szanaszéjjel hagyva? Nos azt kell mondjam, hogy jelenleg olyan sok, hogy még csak meg sem próbálom őket felsorolni!

 

 

   Mert ugye egyértelműen úgy járok jobban, ha - a folyamatos mellébeszélés helyett - inkább minden nap ideteszek magam elé valamit, amit aztán persze fel is boncolok. Jelen készülék esetében mondjuk komolyan rezgett a léc, miszerint megtekintés nélkül kivágom (mármint azért, mert hely híján a pincében ült a takarítószeres polcon), csak aztán megszántam. Ha jó, vagy könnyedén javítható, akkor megmarad, de ha nem, akkor visszaszerzem a többi lomom számára az általa elfoglalt helyet. A kábelét persze majd valahogy úgy kell összetekerni, hogy rá lehessen csukni a telefonra a doboz tetejét. Már ha végül úgy lesz...

 

 

   A dobozon jelzett készüléknek szerintem sokkal szebb a színösszeállítása, mint ami a dobozban van, annak ugyanis az összes alkatrésze fehér. Mindeközben a bal alsó felirat szerint a hangnak nincs határa.

 

 

   Van a telefonon flash gomb, utolsó szám visszahívás, csengetési hangerő szabályzási lehetőség, hold, azaz tartás gomb, a háttérben zenével, és még egy lámpa is, ami csengetéskor világít. Az alsó sor pedig azt jelenti, hogy a készülék nemcsak asztalra tehető, de falra is akasztható.

 

 

   Amennyiben tartom a napi egy, vagy legalább két naponta egy szétszedett és persze be is mutatott tárgy ütemet, akkor lehet, hogy nemsokára oda fogok érni olyan számomra ikonikus tárgyakhoz, mint mondjuk a szemetes konténerben talált Kontrax írógép, vagy a pincei asztal alatt ücsörgő hatalmas gerjesztett hangszóró, mely kincseket már hosszú évek óta folyamatosan kerülgetek, és persze emlegetek.

 

 

Bár Mártika lakása szerintem tisztább, mint amennyire a miénk,
attól még ráeresztettem a telefonra egy alkoholos átdörgölést.

 

 

A kivilágított számgombokról mintha nem szólt
volna a doboz oldalára írt dicsekvő felsorolás.

 

 

A gombok pereménél látszik némi kosz, amit azért nem merek megszólni,
mert ugye ahogy ehhez képest az én telefonjaim ki szoktak nézni...

 

 

A négyből mára már csak két gumiláb maradt.

 

 

   A készülék oldalán a kapcsolóknak kivágott hely egy kissé talán elnagyolt, ami valószínűleg annak köszönhető, hogy az univerzális fröccsszerszámba betehető a lyukas helyett egy olyan betét is, ami nem tartalmazza a kapcsolók helyét.

 

 

Ez itt egy nehezék, amire azért van szükség, hogy megálljon a lábán a telefon.
Bezzeg a CB24-es készüléknek még nem volt szüksége ilyesmire...

 

 

Ez egy a fejét strucc módjára a panelba dugó LED,
ami amúgy a számgombokat világítja meg.

 

 

Láttam már ennél szebb belsejű telefont is, de azért ez sem csúnya.

 

 

   Az engem műszakilag érdeklő részlet mindössze az, hogy mégis hogy a csudába kerül át a csengetési feszültség a tulajdonképpeni telefonból a kézibeszélőbe. Valószínűleg a képen balra látható zöld színű kondenzátor közvetítésével.

 

 

   Illetve most épp nem, mert le van szakadva az egyik lába. Erre amúgy nem mernék megesküdni, mert lehet, hogy ez a kondi csak a rádiófrekvenciás zavarok kiszűrésére szolgál, épp mint ahogy az előző képen látható gyűrűvasmag is.

 

 

A kézibeszélőt összetartó két csavar közül az egyikről már hiányzik
a csavarfejet az avatatlan szemek elől elrejtő kupak.

 

 

A készülék csörgésekor az a kis más színű rész világít.

 

 

Íme a kézibeszélő belülről, balra a mikrofonnal, jobbra a hallgatóval
és egy nehezékkel, míg felül középen egy apró glimmlámpával.

 

 

Nem állítanám, hogy az alkatrészek (vagyis a két dióda)
a feliratozásnak megfelelően lettek beforrasztva...

 

 

Ebben az az okosság, hogy mikor korom sötétben cseng a telefon,
akkor a villogó lámpa jelzi, hogy merről jön a hang.

 

 

   Kezdetben még úgy volt, hogy pótolom a telefon aljáról hiányzó két gumilábat, csak aztán - mivel az eredetiek már nem ragadtak - mind a négyet innen, vagyis az asztalomon található pult széléről szedegettem le.

 

 

   Na most jön az, hogy a készülék hibátlan működése okán, illetve azért, mert a drótgubanctól nem hajtható rá rendesen a dobozra a teteje, összetekergetem, majd pusztán azért, hogy úgy is maradjon, még össze is kötegelőzöm!
  
Amúgy valószínűleg úgy jártam volna jobban, ha a rendezetlen drótgubancot egyszerűen kidobom, majd a telefonos tematikájú IKEA fiókosból előveszek egy szabványos, még gyári állapotú, vagyis szépen összefogatott kábelt.

 

 

Mert akkor megspóroltam volna két darab kötegelőt. No nem mintha
már fogytán lennének, csak ugye minek ezeket ilyesmire pazarolni?

 

 

Mármint ilyesmire.

 

 

   A doboz - mivel nem akarta felvenni az eredeti téglatest formáját - öt helyen is le lett ragasztva celluxszal, mely próbálkozásom annyira nem volt sikeres, hogy ezekből kettő egy percen belül felnyílt. Miután a ragasztócsíkokat a dobozra visszasimogattam, megígértem a telefonnak, hogy leviszem a pincébe, ahol is becserélem a következőnek boncolandó kincsre, ami valószínűleg az erősítős szobaantenna lesz. Illetve antennák, merthogy kettő is akad belőlük. Na most ha nem, az sem baj, csak válasszak valamit a tömegből, különben ezek az apróságok tényleg sosem fogynak el. A nagydarab cuccaimról meg inkább szót se!

Utóirat:
Aki úgy érzi, hogy fel van iratkozva a hírlevélre, de nem kapja, az nézze meg a
Gmail (esetleg Freemail) fiókját webfelület alól. Ott leszek a spam mappában.