Orion Mór TV távirányító
(tévébe dugható)

   Ez a távirányító két okból kerül felboncolásra. Míg az egyik az, hogy a 1131-es cikkben megemlítettem, csak akkor a pincében uralkodó fene nagy rendben nem találtam meg, addig a másik az, hogy a minap viszont, mikor az elpusztítandó videókhoz kerestem elő a távirányítókat, na akkor már igen.
  
Ez valószínűleg (sőt egészen biztosan) azért történt (mármint a megtalálás), mert időközben kialakulni kezdett valamiféle rend, minek következtében a távirányítók egy része már egy távirányítók feliratú dobozban van. Az mondjuk igaz, hogy most még akad mellettük egy csomó zsebszámológép is, de majd nyitok azoknak is egy saját dobozt, amire amúgy azért is feltétlenül szükség van, mert számológépből is találtam néhányat a polcok szélein. (mármint távirányítóból is) Akkor ennyit mára az előbb említett, valamilyen szinten kialakulni látszó rendről...

 

 

Nem állítanám, hogy a négyzetes formájával, meg ezzel az oldalról
mutatott "csinosságával", ez lenne a formatervezés csúcsa.

 

 

   Hogy rengeteg gombja van, azt szintén nem állítanám, és még csak nem is bővíthető különösebben. Már úgy értem, hogy felülre ugyan elférne még egy sornyi gomb, de több már nem. Mikor ez a boltokban megjelent, akkor persze már ez is egy komoly csoda volt. Mármint az Orion gyártmányú, távirányítós, Mór fantázianevű, színes televízió. Ennek a tévének ráadásul videó bemenete is volt, bár még DIN szabványú tucheles.

 

 

Innen nézve akár úgy is lehet nézni, mintha alul kiállna belőle valami.

 

 

De nem, hiszen ez egy mélyedés. Elmondjam, hogy miért van itt? Nos azért,
hogy legyen minél fogva jól megragadni, mikor kihúzzuk a tévéből.

 

 

   Ez a távirányító ugyanis egyben, illetve részben a tévé előlapi kezelőpanelja is. Ezt úgy kell érteni, hogy ami gombokat ezen a távirányítón láttunk, azok a tévé előlapján már nincsenek meg külön, illetve csak akkor vannak meg, ha ezt a  távirányítót a tévébe bedugjuk. Ez egyben (mármint a bedugás) elektromos csatlakozást is jelent. (lásd a középső három lábat) Részemről azt hittem, hogy ilyenkor tölti a tévé a távirányító akkuját (mert az mondjuk azért egy kifejezetten értelmes funkció lenne), de nem.

 

 

Legfeljebb csak az benne az érdekes (mármint a panelban), hogy még
az átkötéseknek is van saját nevük, és még be is lettek sorszámozva.

 

 

Bár sok értelme nem volt (amúgy nekem sincs),
de attól még kivettem a panelt a helyéről)

 

 

   Ezek itt a billentyűzet mögött rejtőző, manapság megszokott gumigombok, nem úgy mint mondjuk a múltkoriban bemutatott ultrahangos távirányító esetében, ahol is az érintkezők még egyenként berakosgatott békagombok voltak.

 

 

   Egy további furcsaság, hogy az infravörös LED-et egy viszonylag nagyobb teljesítményű, konkrétan BD135-ös tranzisztor hajtja meg, nem a BC sorozat valamelyik apró tagja, vagy akár maga a kódolást végző IC.

 

 

   Jelen esetben mondjuk nem hajt meg a tranyó semmit, ugyanis valaki kivette a helyéről az infra LED-et. Ez valószínűleg én voltam. Mármint azért, mert ilyet (mármint infra LED-et) nem tartván itthon, innen pótoltam valahova máshova.

 

 

   Míg balra a távirányító működési frekvenciáját meghatározó rezonátort látjuk, addig jobbra hat darab igen kövér forrasztást. Míg utóbbiakkal nem szokott baj lenni (mármint egy távirányítóban a kövér forrasztásokkal), addig a rezonátor lábának elszakadása a távirányítók egy igencsak tipikus hibája.

Utóirat:
Aki úgy érzi, hogy fel van iratkozva a hírlevélre, de nem kapja, az nézze meg a
Gmail (esetleg Freemail) fiókját webfelület alól. Ott leszek a spam mappában.